Witamy w Dworze w Bieniaszach

HISTORIA

(...) Wieś i dawny majątek ziemski położone 4 km na północny wschód od Miłakowa, nad niewielkim jeziorem. Dobra rycerskie lokowane w 1543 r. W końcu XIX w. własność rodziny von Petzinger, do majątku należały dwa folwarki, prawie 600 ha ziemi. Później obszar własności ziemskiej zmniejszył się do koło 300 ha, majątek przeszedł w posiadanie rodziny Jungschuh, von Röbern, ostatnim właścicielem przed 1945 r. był major lotnictwa Friedrich von Berg. Z ;dawnego założenia zachował się park rozciągający się między dworem a jeziorem, z licznie zachowanym starodrzewem oraz pozostałości zabudowań podwórza gospodarczego.

Dwór - wzniesiony w 2. połowie XVIII w. - ma szczególną powojenną historię. Po 1945 r. pełnił różne funkcje, był w nim sklep, zlewnia mleka, mieszkania, nieremontowany niszczał. W końcu został opuszczony i popadł w ruinę. Na szczęście w 1997 r. został kupiony przez prywatną firmę. Dwór był w tak złym stanie technicznym, że rozebrano go do fundamentów i odbudowano z założeniem zgodności z pierwowzorem w latach 1998-1999. (...)

M. Jackiewicz-Garniec, M.Garniec, Pałace i dwory dawnych Prus Wschodnich, Olsztyn 2001

OFERTA

Dwór Bieniasze – leżący pośród lasów i jezior urokliwej Warmii – to idealne miejsce dla wszystkich, którzy pragną głębokiej regeneracji ciała i ducha. Tutaj wypoczywasz, tu się inspirujesz, tu masz na wyciągnięcie ręki cały wachlarz atrakcji pasujących do Twojego temperamentu i zgodnych z Twoimi pasjami. To ulubione miejsce zarówno gości indywidualnych, jak i grup biznesowych, rodzin z dziećmi oraz osób dorosłych szukających kameralnego obiektu na intymny pobyt w klimatycznych wnętrzach w sąsiedztwie natury, a jednocześnie oferującego różnorodne atrakcje.

Warta uwagi jest okolica dworu, w której znajdziemy bliźniaczy zabytkowy Pałac Wojciechy, słynące z niebywałej przejrzystości jezioro Wuksniki – mekkę nurków, a także rzekę Pasłękę, którą kochają kajakarze z całej Polski.

I wreszcie położenie na mapie regionu pomiędzy Elblągiem, Ostródą, Olsztynek i Lidzbarkiem Warmińskim sprawia, że dwór Bieniasze jest doskonałą bazą wypadową dla miłośników zwiedzania i zabytków oraz osób, które chciałyby skorzystać z szerokiego zaplecza rekreacji, jakie oferuje Warmia przez okrągły rok.

Oferujemy możliwość zorganizowania ogniska i grilla po wcześniejszym uzgodnieniu. Jako dodatkową atrakcję możemy zaproponować przejażdżkę bryczką lub spływ kajakowy.

NOCLEGI

Dwór w Bieniaszach już od początku swojej działalności zyskał sobie sympatię gości m.in. dzięki luksusowym warunkom mieszkalnym. Wszystkie pokoje wyposażone są w komfortowe miejsca do spania dla dwóch osób (z możliwością zakwaterowania dwóch dodatkowych gości), TV oraz schludne łazienki z prysznicem. Z okien rozciąga się widok na zabytkowy park oraz jezioro. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ceny, o czym przekonacie się Państwo po odwiedzeniu działu Cennik.

WYŻYWIENIE

Przepyszne posiłki to kolejna cecha czyniąca z Bieniasz miejsce warte odwiedzenia. Przyrządzane z własnych, zdrowych, organicznych produktów smakują znakomicie, o czym przekonało się już wielu naszych gości. Nowoczesna kuchnia spełnia wszelkie normy BHP, co gwarantuje najwyższą jakość serwowanych potraw. Stylowo urządzona restauracja nadaje niepowtarzalny klimat każdej spędzanej tu chwili i zachęca do ponownego odwiedzenia.

JEZIORO I PARK

Niecałe 50 m za budynkiem znajduje się jezioro z własnym molem - idealne miejsce do kąpieli i wieczornych spacerów. Z pomostu rozciąga się niepowtarzalny widok na czystą wodę i znajdujące się wokół liczne drzewa. Istnieje również możliwość wypożyczenia łodzi wiosłowej i wędkowania. Droga nad jezioro prowadzi przez zabytkowy park z piękną, bujną zielenią. Znajduje się tam mały plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko i ukryte w leśnym zaciszu ławeczki.

IMPREZY OKAZJONALNE

Dwór w Bieniaszach oferuje organizację rozmaitych imprez okazjonalnych, takich jak wesela, rocznice, zjazdy, konferencje, szkolenia itp. Umożliwiają to przestronne sale restauracyjne i konferencyjne na 100 osób z odpowiednim sprzętem multimedialnym. Organizujemy również polowania, a w okresie zimowym kuligi z konnym zaprzęgiem.

INNE ATRAKCJE

 • rekreacyjna jazda konna
 • przejażdżki bryczką / kuligi
 • tradycyjna Polska kuchnia
 • nurkowanie
 • loty widokowe
 • strzelnica
 • łódka wiosłowa
 • łowienie ryb
 • spływy kajakowe
 • masaż / kosmetyczka na zamówienie
 • sala konferencyjna
 • miejsce na grill/ognisko
 • badminton
 • siatkówka
 • Nordic Walking

GALERIA

DOJAZD

Istnieje kilka możliwości dojazdu do Bieniasz.
Dla turystów jadących z południa Polski (Warszawa, Kraków, Katowice) proponujemy jechać drogą E-7 do Ostródy, a dalej w Kaczorach (1 km za Ostródą) kierować się na Łuktę trasą do Dobrego Miasta, następnie około 1 km przed wsią Dąbrówka należy skręcić w lewo, zgodnie z drogowskazem, na Miłakowo. Po 10 minutach, mijając wieś Włodowo, dojeżdżamy do Dworu w Bieniaszach.
Gościom jadącym z zachodu i od strony Gdańska proponujemy także trasę E-7,z tym, że dojeżdżamy tym razem tylko do miejscowości Małdyty, dalej do Morąga, następnie do Miłakowa, a tam kierując się na Dobre Miasto (zgodnie ze znakami) dojedziecie Państwo do celu.

Bieniasze
14-310 Miłakowo

Tel.: +48 89 758 71 84
Tel. kom.: +48 573 956 489

Fax: +48 89 758 71 26

biuro@bieniasze.pl

CENNIK

NOCLEGI
Pokój 1-osobowy 200 PLN
Pokój 2-osobowy 300 PLN
Apartament 380 PLN
Apartament Lux 480 PLN
Dostawka do pokoju 35 PLN
wynajęcie SALI KONFERENCYJNEJ 1 000 PLN

Opłata za psa wynosi 35 PLN

WYŻYWIENIE
Śniadanie 40 PLN
Obiad 60 PLN
Kolacja 40 PLN
Dla dzieci do 10 lat 50% zniżki
WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU SPORTOWEGO
Łódź wiosłowa 10 PLN/60 min
Rower 10 PLN/60 min
Badminton, piłka siatkowa i tenis stołowy - GRATIS

Kontakt

Jeśli chcesz zarezerwować bezpośrednio z nami lub jeśli potrzebujesz więcej informacji.

  Administratorem danych osobowych jest właściciel obiektu Dwór w Bieniaszach. Twoje dane zostaną wykorzystane jedynie w celu przetworzenia zapytania.