Witamy w Dworze w Bieniaszach

HISTORIA

(...) Wieś i dawny majątek ziemski położone 4 km na północny wschód od Miłakowa, nad niewielkim jeziorem. Dobra rycerskie lokowane w 1543 r. W końcu XIX w. własność rodziny von Petzinger, do majątku należały dwa folwarki, prawie 600 ha ziemi. Później obszar własności ziemskiej zmniejszył się do koło 300 ha, majątek przeszedł w posiadanie rodziny Jungschuh, von Röbern, ostatnim właścicielem przed 1945 r. był major lotnictwa Friedrich von Berg. Z ;dawnego założenia zachował się park rozciągający się między dworem a jeziorem, z licznie zachowanym starodrzewem oraz pozostałości zabudowań podwórza gospodarczego.

Dwór - wzniesiony w 2. połowie XVIII w. - ma szczególną powojenną historię. Po 1945 r. pełnił różne funkcje, był w nim sklep, zlewnia mleka, mieszkania, nieremontowany niszczał. W końcu został opuszczony i popadł w ruinę. Na szczęście w 1997 r. został kupiony przez prywatną firmę. Dwór był w tak złym stanie technicznym, że rozebrano go do fundamentów i odbudowano z założeniem zgodności z pierwowzorem w latach 1998-1999. (...)

M. Jackiewicz-Garniec, M.Garniec, Pałace i dwory dawnych Prus Wschodnich, Olsztyn 2001

OFERTA

Dwór Bieniasze – leżący pośród lasów i jezior urokliwej Warmii – to idealne miejsce dla wszystkich, którzy pragną głębokiej regeneracji ciała i ducha. Tutaj wypoczywasz, tu się inspirujesz, tu masz na wyciągnięcie ręki cały wachlarz atrakcji pasujących do Twojego temperamentu i zgodnych z Twoimi pasjami. To ulubione miejsce zarówno gości indywidualnych, jak i grup biznesowych, rodzin z dziećmi oraz osób dorosłych szukających kameralnego obiektu na intymny pobyt w klimatycznych wnętrzach w sąsiedztwie natury, a jednocześnie oferującego różnorodne atrakcje.

Warta uwagi jest okolica dworu, w której znajdziemy bliźniaczy zabytkowy Pałac Wojciechy, słynące z niebywałej przejrzystości jezioro Wuksniki – mekkę nurków, a także rzekę Pasłękę, którą kochają kajakarze z całej Polski.

I wreszcie położenie na mapie regionu pomiędzy Elblągiem, Ostródą, Olsztynek i Lidzbarkiem Warmińskim sprawia, że dwór Bieniasze jest doskonałą bazą wypadową dla miłośników zwiedzania i zabytków oraz osób, które chciałyby skorzystać z szerokiego zaplecza rekreacji, jakie oferuje Warmia przez okrągły rok.

Oferujemy możliwość zorganizowania ogniska i grilla po wcześniejszym uzgodnieniu. Jako dodatkową atrakcję możemy zaproponować przejażdżkę bryczką lub spływ kajakowy.

NOCLEGI

Dwór w Bieniaszach już od początku swojej działalności zyskał sobie sympatię gości m.in. dzięki luksusowym warunkom mieszkalnym. Wszystkie pokoje wyposażone są w komfortowe miejsca do spania dla dwóch osób (z możliwością zakwaterowania dwóch dodatkowych gości), TV oraz schludne łazienki z prysznicem. Z okien rozciąga się widok na zabytkowy park oraz jezioro. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ceny, o czym przekonacie się Państwo po odwiedzeniu działu Cennik.

WYŻYWIENIE

Przepyszne posiłki to kolejna cecha czyniąca z Bieniasz miejsce warte odwiedzenia. Przyrządzane z własnych, zdrowych, organicznych produktów smakują znakomicie, o czym przekonało się już wielu naszych gości. Nowoczesna kuchnia spełnia wszelkie normy BHP, co gwarantuje najwyższą jakość serwowanych potraw. Stylowo urządzona restauracja nadaje niepowtarzalny klimat każdej spędzanej tu chwili i zachęca do ponownego odwiedzenia.

JEZIORO I PARK

Niecałe 50 m za budynkiem znajduje się jezioro z własnym molem - idealne miejsce do kąpieli i wieczornych spacerów. Z pomostu rozciąga się niepowtarzalny widok na czystą wodę i znajdujące się wokół liczne drzewa. Istnieje również możliwość wypożyczenia łodzi wiosłowej i wędkowania. Droga nad jezioro prowadzi przez zabytkowy park z piękną, bujną zielenią. Znajduje się tam mały plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko i ukryte w leśnym zaciszu ławeczki.

IMPREZY OKAZJONALNE

Dwór w Bieniaszach oferuje organizację rozmaitych imprez okazjonalnych, takich jak wesela, rocznice, zjazdy, konferencje, szkolenia itp. Umożliwiają to przestronne sale restauracyjne i konferencyjne na 100 osób z odpowiednim sprzętem multimedialnym. Organizujemy również polowania, a w okresie zimowym kuligi z konnym zaprzęgiem.

INNE ATRAKCJE

 • rekreacyjna jazda konna
 • przejażdżki bryczką / kuligi
 • tradycyjna Polska kuchnia
 • nurkowanie
 • loty widokowe
 • strzelnica
 • łódka wiosłowa
 • łowienie ryb
 • spływy kajakowe
 • masaż / kosmetyczka na zamówienie
 • sala konferencyjna
 • miejsce na grill/ognisko
 • badminton
 • siatkówka
 • Nordic Walking

GALERIA

DOJAZD

Istnieje kilka możliwości dojazdu do Bieniasz.
Dla turystów jadących z południa Polski (Warszawa, Kraków, Katowice) proponujemy jechać drogą E-7 do Ostródy, a dalej w Kaczorach (1 km za Ostródą) kierować się na Łuktę trasą do Dobrego Miasta, następnie około 1 km przed wsią Dąbrówka należy skręcić w lewo, zgodnie z drogowskazem, na Miłakowo. Po 10 minutach, mijając wieś Włodowo, dojeżdżamy do Dworu w Bieniaszach.
Gościom jadącym z zachodu i od strony Gdańska proponujemy także trasę E-7,z tym, że dojeżdżamy tym razem tylko do miejscowości Małdyty, dalej do Morąga, następnie do Miłakowa, a tam kierując się na Dobre Miasto (zgodnie ze znakami) dojedziecie Państwo do celu.

Bieniasze
14-310 Miłakowo

Tel.: +48 89 758 71 84
Tel. kom.: +48 573 956 489

Fax: +48 89 758 71 26

biuro@bieniasze.pl

CENNIK

NOCLEGI
Pokój 1-osobowy200 PLN
Pokój 2-osobowy300 PLN
Apartament380 PLN
Apartament Lux480 PLN
Dostawka do pokoju35 PLN
wynajęcie SALI KONFERENCYJNEJ1 000 PLN

Opłata za psa wynosi 35 PLN

WYŻYWIENIE
Śniadanie40 PLN
Obiad60 PLN
Kolacja40 PLN
Dla dzieci do 10 lat50% zniżki
WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU SPORTOWEGO
Łódź wiosłowa10 PLN/60 min
Rower10 PLN/60 min
Badminton, piłka siatkowa i tenis stołowy - GRATIS

Kontakt

Jeśli chcesz zarezerwować bezpośrednio z nami lub jeśli potrzebujesz więcej informacji.

  Administratorem danych osobowych jest właściciel obiektu Dwór w Bieniaszach. Twoje dane zostaną wykorzystane jedynie w celu przetworzenia zapytania.